vidlácka daň

Autor: Kristína Janigová | 23.1.2012 o 11:53 | (upravené 23.1.2012 o 12:05) Karma článku: 12,58 | Prečítané:  1373x

Prvým krokom pre splnenie si tejto psej povinnosti je stať sa rodičom. Rodičom sa človek z pravidla stáva vtedy, keď nadobudne dieťa. V prípade, že sa vám narodí dieťa zdravé, váš svet sa nafúkne o harlekýnovský výraz pri prvých úsmevoch svojho potomka, gestách, džavotaní a slovách. Kombinácia rodič - dieťa je nenásilná, prirodzená a miestami automatická. Nasleduje škôlka, škola, maturita, výška, vnúčatá. V prípade, že sa vám narodí autistické dieťa, váš svet sa zrelativizuje. Zúži sa na frustráciu v podobe vlastnej neschopnosti spracovať monotónne hojdanie, búchanie si hlavy, zlostného škreku a absolútnej absencii komunikácie. Kombinácia rodič - dieťa sa rovná sebazapreniu rodiča s nulovou spätnou väzbou dieťaťa. Nasleduje úškrn detskej lekárky nad tým, že chcete dať dieťa odborne vyšetriť skôr ako dovŕši tri roky a ako mladá matka pravdepodobne nezvládate vlastné dieťa. Ďalej psychológ, psychiater.

Uzavretie bludného kruhu a konečne nejaké rady(ak ste si ich už nestihli naštudovať z dostupnej literatúry) a pochopenie by mala predstavovať návšteva diagnostického centra pre autistov v Bratislave.

Zaparkujete v starom meste pred spomínaným centrom a pri tom netušíte, že sa pomaly ale isto začínate transformovať na niečo menejcenné. Niečo ako nežiadúci hmyz uprostred močiara, ktorý vlastnia domáci. Patríte do ekosystému, no neprislúcha vám motať sa okolo hlavy tvorstva.

No akokoľvek, po hodine v centre so značne podráždeným a unaveným dieťaťom toto tušenie prchá s predstavou, že sa ide konečne domov. V silnejúcom vetre stojíte na ulici a snažíte sa v tej záplave bavorákov nájsť malé zelené seicento. So zdesením a kŕčom v žalúdku skonštatujete, že svoje uplakané dieťa nemáte kam uložiť.

U nás vidlákov je to tak. Ak máte záujem byť pod dohľadom a vzbudiť záujem mužov zákona, stačí zaparkovať v starom meste s inou špz-etkou ako BA a detskú sedačku umiestniť na dobre viditeľné miesto.Stačí siahnuť na dno účtu pri vyplatení benzínu, na poplatok v diagnostickom centre, na taxík, ktorý vás odvezie k odťahovej službe, kde nezaberie ani škrek zmäteného potomka a bez slova zaplatíte ďalší mastný poplatok, len aby sa už tento zlý sen skončil.

Nezaregistrujete žiadny viditeľný zákaz parkovania pre nebratislavčanov.

Samozrejme nebyť ochotných dám z centra, ktoré čo to vedia o komplikovanej každodennosti s hendikepovaným dieťaťom by sme na ulici stáli do dnes.

Pre úplnosť a pre výstrahu sa vidlácka daň z pravidla vyberá niekde v okolí petržalky, ktorú som mala ,,konečne"možnosť spoznať.

Snažíme sa nebadane no čo najintímnejšie prežívať všetko, čo nám srdce európy ponúka. Sme ochotní platiť, nehádať sa, porozumieť, prijať pohnútky, ktoré sú len pre naše ,,blaho",no predovšetkým nenatrafiť už na žiadny dôvod navštíviť naše hlavné mesto, aspoň pre tento rok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?